O mně

Jakub HladkýPo několika zkušenostech v zaměstnáních bezprostředně po studiu jsem začal pracovat v rodinné firmě. Mezi její zákazníky patřila mimo jiné společnost ČSA, česká zastoupení KLM, Austria Airlines, Swissair, dále pak Procter & Gamble a mnohé další firmy.

Později jsem převzal vedení podniku a věnoval se jeho kompletnímu řízení. Součástí propagace firmy byly webové stránky, které patřily mezi první ve svém oboru v ČR. Po celou dobu existence byly na prvních místech ve vyhledávačích. V roce 2007 jsem firmu prodal i se zaměstnanci a začal se věnovat výhradně internetovému marketingu, v jehož budoucnost jsem již dlouhou dobu věřil.

Internet, práce i koníček

Od roku 2007 se mu tedy věnuji naplno. Již od počátku mne vše kolem internetu a internetového marketingu velice bavilo a vnímal jsem jeho ohromný potenciál. Nejprve jsem pracoval v ACOMWARE s.r.o. jako account manager. Plánoval jsem rozvoj klientských projektů, staral se o jejich kampaně, o obsah e-shopů a poskytoval poradenství. Poté jsem přestoupil do firmy Retail info s.r.o., kde jsem pomáhal při spouštění projektů. Má kariéra pokračovala ve společnosti SEO-expert s.r.o. kde jsem se staral o obsah klientských e-shopů, vedl tým copywriterů a tvořil plány SEO.

Po nasbíraných zkušenostech jsem se v červnu 2009 opět vrátil do ACOMWARE, kde jsem působil jako e-commerce specialista na partnerské bázi. Účastnil jsem se velkých i malých projektů. Poskytoval jsem marketingové konzultace, věnoval jsem se rozvoji klientů, přípravě i rozvoji mnoha e-shopů. Plánoval jsem marketingové strategie a přednášel na konferencích i workshopech, tvořil mnohé analýzy a rozsáhlé strategie pro klienty firmy. Více informací o mé kariéře se dozvíte v mém profilu na LinkedIn.

Na volné noze od roku 2009

Po letech jsem nicméně zjistil, že prostředí firem a společností je pro mne malé a neodolal jsem pokušení opět pracovat na volné noze. Nyní poskytuji privátní služby internetového marketingu pro vlastní klienty a spolupracuji s několika renomovanými firmami v oboru (viz reference).

Málo platné, privátní služby mnohé firmy a e-shopy ocení lépe než služby od firmy, kde se mnoho času tráví administrativou a samotným procesováním než skutečnou prací. Chybí bližší kontakt a dokonalá znalost klientova podnikatelského záměru, což považuji za naprosto klíčové pro úspěšnou spolupráci.

2015 založení firmy Brilo Team s.r.o.

Nebyl bych to já, kdybych se nepouštěl do dalších aktivit. A tak jsme s kolegy Tomášem Kocifajem a Martinem Hlaváčem založili v roce 2015 Brilo Team, společenství specialistů na volné noze a v říjnu 2017 firmu Brilo Team s.r.o., která funguje dodnes a stala se z ní respektovaná digitální agentura s mnoha zaměstnanci a prostornými kancelářemi v Českých Budějovicích.

2023 zpět na volné noze

Po osmi intenzivních letech plných výzev, úspěchů a cenných zkušeností, jsem se rozhodl uzavřít kapitolu mého působení v Brilo Teamu. Firma, kterou jsem před osmi lety s kolegy s nadšením zakládal, se vyvinula v úspěšnou jihočeskou agenturu schopnou uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších e-commerce klientů. Byla to báječná cesta a jsem nesmírně vděčný, že jsem mohl být její součástí.

Já se však opět rozhodl pro návrat na svobodnou volnou nohu blíže rodině i klientům. Splnil se mi tím také sen, kdy z velké části mojí prací bude zároveň můj největší koníček, rybařina. Opustil jsem tedy ředitelskou pozici a vracím se zpět do marketingu, kde budu moci využít všechny své zkušenosti ve prospěch mých klientů, projektů a všeho, co mám rád a co mě naplňuje.